19 maja 2016 roju wzięliśmy udział w projekcie European Road Safety Tunes (Europejskie Dźwięki Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) Jest to międzynarodowy projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, przyznanych przez Dyrekcję Generalną ds. Mobilności i Transportu.

Celem European Road Safety Tunes jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby wypadków, rannych i zabitych wśród osób młodych w wieku 15-24 lata. 15 osób z naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego p. Renaty Dyda i nauczycielki p. Pauliny Ćwiek pojechało do Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. Tam wysłuchaliśmy wykładu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapoznaliśmy się z zasadami konkursu i ćwiczyliśmy na rożnych symulatorach. 9 czerwca w naszej szkole odbyły się całodniowe warsztaty prowadzone przez pracowników ITS. Tym razem 20 osobowa grupa uczniów z klas 1b, 1d, 2b, 2c i 2d pracowała nad projektami do konkursu. Wybraliśmy film. 21 czerwca nagraliśmy film mówiący o konieczności zapinania pasów. Liczymy na glosy (like) na stronie facebooka Safety Tunes Polska.

Renata Dyda

Autor zdjęć: Paulina Ćwiek