RADA RODZICÓW jest społecznym organem szkoły i reprezentuje wszystkich rodziców i opiekunów prawnych uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Jest integralnym podmiotem szkoły, ściśle działającym w jej strukturze i zgodnie ze statutem szkoły.

Zakres działania i kompetencji Rady Rodziców są określone w rozdziale 4. "Społeczne organy w systemie oświaty", w art. 83 i 84 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe DZ.U. z 2018 r. poz. 996 z późniejszymi zmianami.

Przepisy te upoważniają do przygotowania własnych, szczegółowych rozwiązań.

Nasze rozwiązania i zakres działania znajdziemy w: REGULAMIN RADY RODZICÓW.

KONTO BANKOWE RADY RODZICÓW:

Rada Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Dworze Mazowieckim

Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Mazowieckim

nr 62 8011 0008 0000 0035 9355 0001

tytuł przelewu: nazwisko i imię ucznia, klasa, Rada Rodziców

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 decyzją Rady Rodziców, składka została ustalona na 100,00 zł/rok, podzieloną na dwie raty po 50,00zł/semestr. Będziemy jednak wdzięczni za każdą kwotę, którą nas Państwo wesprzecie

GŁÓWNE CELE DZIAŁALNOŚCI RADY RODZICÓW:

1. Dofinansowanie materiałów i pomocy dydaktycznych i naukowych dla pracowni szkolnych potrzebnych do realizacji programu nauczania.
  2. Wspieranie inicjatyw społecznych naszych uczniów (konkursów, imprez, działalności charytatywnej).
  3. Dofinansowanie spotkań, imprez, wyjazdów integracyjnych klas.
  4. Dofinansowanie zajęć wyrównawczych, dodatkowych, pozalekcyjnych dla poszczególnych roczników uczniów, proporcjonalnie do wysokości wpłat tych roczników.
  5. Wspieranie wyjazdów uczniów na konkursy, zawody sportowe, olimpiady.
  6. Nagrody rzeczowe dla uczniów za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
  7. W miarę możliwości zaopatrzenie świetlicy, korytarzy i innych miejsc spotkań wszystkich uczniów w sprzęt, dodatki, umeblowanie do swobodnego, integrującego spędzania czasu przez uczniów.

Głównym celem Rady Rodziców jest wspieranie działalności statutowej szkoły, współpraca z Radą Pedagogiczną oraz z Samorządem Uczniowskim.

Chcielibyśmy być pomocni w tworzeniu naszej szkoły jako miejsca przyjaznego, otwartego na innych i nowoczesnego, gdzie każdy uczeń będzie się czuł wyjątkowy i wartościowy, znajdzie wsparcie i zrozumienie.

Działalność Rady Rodziców zależna jest od możliwości finansowych, inicjatywy i zaangażowania zarówno rodziców jak i uczniów naszego liceum.

Dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którym zależy na rozwoju naszej społeczności szkolnej.