Wisława Szymborska – słowem i obrazem

„Nie znam roli, którą gram.

Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.”

W. Szymborska

W „Roku Wisławy Szymborskiej” został zorganizowany w naszej szkole konkurs „Wisława Szymborska - słowem i obrazem”.  Okazją do przypomnienia jej twórczości stała się 100. rocznica urodzin poetki.

Na co dzień rzadko jest czas na czytanie poezji, tak dla siebie, zupełnie bez szkolnego przymusu. Jednak nasi Uczniowie sięgnęli po wiersze i mimo powszechnej cyfryzacji postawili na tradycyjne wyrażanie piękna i znakomicie odnaleźli się w „poetyckim świecie”. Przekazali nam cząstkę swojej wrażliwości w recytacjach i kolażach, interpretując wybrane przez siebie wiersze.

31 marca 2023 r. odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 10 osób, oczarowując publiczność swoimi występami. Laureatkami zostały:

I miejsce - Wiktoria Budnicka z klasy 3b

II miejsce - Oliwia Sobczyńska z klasy 2b

III miejsce - Oliwia Rutkowska z klasy 3b

Komisja wyłoniła najciekawsze kolaże, które stanowią subiektywne spojrzenie na wybrany wiersz.

I miejsce - Wiktoria Kmieć za pracę do utworu „Ludzie na moście"

II miejsce - Małgorzata Jabłecka za dwie równorzędne prace do utworu „Kot w pustym mieszkaniu”

II miejsce - Adrianna Cholewa za pracę do wiersza „Portret kobiecy”

III miejsce - Joanna Chutorańska za kolaż do wiersza „Miłość od pierwszego wejrzenia”

III miejsce - Małgorzata Jabłecka za kolaż do wiersza „Dłoń”

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w szkolnej świetlicy. Zachęcamy również do przeczytania wierszy, które stały się inspiracją dla uczniów.

• 20230417_091302
  • Ada_Cholewa