Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

W środę 26 kwietnia 2017 r. odbył się w naszym Liceum II Powiatowy Międzyszkolny Turniej Literacki „Fantastyczne opowieści” zorganizowany przez Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli - Bibliotekarzy Szkolnych. Patronat nad konkursem objęła pani Magdalena Biernacka - Starosta Powiatu Nowodworskiego. W turnieju uczestniczyło siedem  trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nowodworskiego.

Celem turnieju było spotkanie i wspólna zabawa uczniów dla których czytanie książek jest pasją i miłym sposobem spędzania czasu. Konkurs stał się okazją do rywalizacji, poznania się i być może zacieśnienia znajomości wokół wspólnych zainteresowań.

Turniej poprzedziło podsumowanie szkolnego konkursu na plakat zachęcający do czytania literatury fantasy „Fantastyczne opowieści na plakacie”. Pani dyrektor Teresa Popielak wręczyła uczestnikom konkursu nagrody oraz dyplomy. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Zakrzewski (Ic), II miejsce - Agnieszka Szymańska (IIc ), III miejsce – Weronika Bułka (Ia).

II Powiatowy Międzyszkolny Turniej Literacki „Fantastyczne opowieści” poprowadziła pani Agnieszka Sokołowska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej Filia w Nowym Dworze Mazowieckim. Konkurs  rozpoczął się  quizem na rozgrzewkę, następnie uczniowie gimnastykowali umysły,  odpowiadając na pytania jurorów dotyczące treści pięciu książek z gatunku fantasy. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku, II miejsce zajął Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza, III miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, pozostali uczestnicy - dyplomy i słodkości. Nagrody wręczali pan  Paweł  Calak - Wicestarosta Powiatu Nowodworskiego oraz pani Agnieszka Sokołowska.

Turniej był okazją do spotkania się młodzieży, która czerpie radość z czytania książek.

 

Joanna Olszewska

Zdjęcia: Hubert Ptak

 • DSC_0421
 • DSC_0422
 • DSC_0423
 • DSC_0424
 • DSC_0427
 • DSC_0428
 • DSC_0429
 • DSC_0430
 • DSC_0432
 • DSC_0439
 • DSC_0455
 • DSC_0456
 • DSC_0517
 • DSC_0522