Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

 

25 października uczniowie z klas: Ia, Ib, Id, Ie, IIa, IId, IIId wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji Szkoła Pamięta zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem tej inicjatywy jest pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach z historii, a także zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego przyłączyli się do akcji, ponieważ chcą pielęgnować pamięć o naszej historii.

Uczniowie odwiedzili miejscowy cmentarz, zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli z naszego liceum oraz na grobach żołnierzy, którzy polegli w walce o niepodległość. Uporządkowali groby nieznanych bohaterów z okresu II wojny światowej, oddając tym samym hołd wszystkim poległym w obronie ojczyzny.

Była to dla wszystkich uczniów ważna lekcja patriotyzmu, aby w tym szczególnym okresie kiedy wspominamy bliskich zmarłych, nie zapominać o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

#Szkoła Pamięta

  • IMG_4076
  • IMG_4078