Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

24 stycznia 2020 roku w sali bankietowej „Riwiera” w Olszewnicy Nowej odbyła się studniówka klas maturalnych naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała niemalże do białego rana. Po uroczystych przemowach ze strony zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, pedagogów, jak i uczniów oraz rodziców, nadeszła pora, aby zatańczyć tradycyjnego poloneza. Młodzież prezentowała się pięknie w swoich wieczorowych kreacjach. Z pełną gracją, szykiem i powagą odtańczyła taniec, który symbolicznie przenosi w dojrzałość. I tak oto zamiast nieśmiałych, młodych dziewczyn i chłopców, którzy dopiero wkraczali w progi szkoły, wszyscy zgromadzeni ujrzeli piękne kobiety oraz eleganckich mężczyzn. Pokaz z uśmiecham zadowolenia oraz z delikatną zadumą obserwowali licznie przybyli rodzice, bliscy, zaproszeni goście oraz nauczyciele.

Po polonezie przyszedł czas na posiłek, zdjęcia klasowe z wychowawcami oraz szaloną zabawę przy muzyce. O godzinie 24 na scenę wkroczyła klasa III C, która przygotowała kabaret, genialnie parodiując wybrane lekcje oraz nauczycieli. Ich występ został nagrodzony brawami oraz… salwami śmiechu ze strony uczniów i nauczycieli.

Z pewnością ten dzień pozostanie w pamięci uczniów, rodziców oraz nauczycieli na zawsze...

 

 

Zdjęcia już wktótce