Z ogromną przyjemnością informuję, że nasza szkoła – Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim - po raz kolejny została wyróżniona „Srebrną Tarczą” w prestiżowym Rankingu Liceów Ogólnokształcących „Perspektywy” 2021

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to:

1. wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych – 30%
  2. wyniki matury z przedmiotów dodatkowych – 45%
  3. sukcesy w olimpiadach – 25%.

Nasze Liceum zajęło 89 miejsce na Mazowszu, więc jesteśmy w gronie 100 najlepszych szkół tego typu oraz 395 miejsce w Polsce. Ranking uwzględnia dane dotyczące 2126 liceów ogólnokształcących.

Na wysokie miejsce szkoły w rankingu złożyły się bardzo wysokie wyniki osiągnięte na egzaminach maturalnych. Pozwalają one naszym absolwentom kontynuować edukację w renomowanych uczelniach.

Uzyskany tytuł „Srebrnej Szkoły” potwierdza wysoką jakość pracy naszej placówki.

Na sukces złożyła się bowiem praca wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej, praca uzdolnionych i ambitnych uczniów, współpraca z radą rodziców oraz osobami, dzięki którym warunki pracy w szkole są coraz lepsze.

Gratuluję i dziękuję całej społeczności szkolnej, a wszystkim Uczniom, Maturzystom oraz Gronu Pedagogicznemu życzę kolejnych sukcesów.

mgr Teresa Popielak

lieum srebro