Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż w dniach 22 – 24 marca 2023 /środa, czwartek – godz. 10.00 – 18.00; piątek – godz. 10.00 – 16.00/ roku w Nowym Dworze Mazowieckim odbędą się pokazy multimedialne widowiska historycznego „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” – w ramach ogólnopolskiego projektu Biura Niepodległej.

Za stroną www.iskryniepodleglej.pl –

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Biuro „Niepodległa” zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mecenasem wydarzenia jest PKN ORLEN.

(...)

Z wyrazami szacunku,

Marcin Ozdarski

Radny Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

 plakat Nowy Dwr Mazowiecki