Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

 

 

21 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Akademia została przygotowana przez klasy 1 C i 2 C pod opieką pani profesor Agnieszki Nowakowskiej, pana profesora Mirosława Nowakowskiego oraz pana profesora Roberta Koteckiego.

Uroczystość jak zawsze rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru naszej szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem naszego hymnu narodowego. W akademii oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego oraz oczywiście uczniów, wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Powiatu Nowodworskiego, pani Małgorzata Biernacka, Przewodniczący Rady Miejskiej Nowego Dworu Mazowieckiego, Pan Marcin Ozdarski, Radny Powiatu Nowodworskiego, pan Paweł Calak oraz Przewodniczący Rady Rodziców, pan Sylwester Machnio.

W trakcie uroczystości Pani Dyrektor, Teresa Popielak, dokonała podsumowania kończącego się roku szkolnego. Najwyższą średnią w roku szkolnym 2023/2024 uzyskała klasa 2 D – gratulujemy tak wysokich wyników w nauce!

Pani dyrektor wręczyła również świadectwa z wyróżnieniem wszystkim uczniom ze średnią powyżej 4,75, zaś wychowawcy wręczyli dyplomy i nagrody książkowe uczniom ze średnią powyżej 4,5. Pani Dyrektor przedstawiła także kandydata z najwyższą średnią do Nagrody Prezesa Rady Ministrów, jest nim uczeń klasy 2 C, Jakub Krzepnicki.

Pani Starosta Małgorzata Biernacka wręczyła stypendium Starosty Powiatu Nowodworskiego dla ucznia z drugą najwyższą średnią w szkole. Stypendium przypadło w udziale uczennicy klasy 1 F, Natalii Makowskiej. Pan Marcin Ozdarski wręczył nagrodę pieniężną Przewodniczącego Rady Miejskiej uczennicy z klasy 2 B, Zofii Wojciechowskiej.

Uczniowie otrzymali również dyplomy za pracę na rzecz szkolnego wolontariatu.

Uroczystość uwieńczyły wokalne występy naszych wyjątkowo zdolnych uczennic, Małgorzaty Odrzywolskiej oraz Marty Lewandowskiej.

I tak oto kolejny rok szkolny przeszedł do historii, wakacje rozpoczynają się w tym roku wyjątkowo piękną, słoneczną pogodą. Pozostało nam tylko życzyć wszystkim naszym uczniom udanych, bezpiecznych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu i oby te dwa miesiące mijały Wam bardzo powoli!

  

  • IMG20240621090822
  • IMG20240621091512
  • IMG20240621091648
  • IMG20240621091921
  • IMG20240621091928
  • IMG20240621092148