Uczniowie klas 2b i 2c w dniach 13-15 listopada udali się na wycieczkę w nieodkryte do tej pory przez nich miejsce. Uczniowie w ramach wycieczki zapoznali się z kulturą, krajobrazem i różnorodnością Podlasia.
Pierwszego dnia wycieczki zwiedzili Pomisjonarski zespół klasztorny w Tykocinie i dowiedzieli się jak się zmieniał na przestrzeni lat. Odwiedzili najważniejsze miejsca w barokowym mieście: Plac Stefana Czarnieckiego z pomnikiem przedstawiającym hetmana oraz Wielką Synagogę z XVII w., w którym obecnie mieści się Muzeum Kultury Żydowskiej.
Następnego dnia wysłuchali opowieści przewodnika w zabytkowym meczecie z końca XVIII w. w Kruszynianach o tym jakie są zwyczaje tamtejszych muzułmanów. Odwiedzili również mizar z orginalnymi nagrobkami z XVIII w..
W Supraślu zwiedzili Muzeum ikon na terenie Pałacu Archimandrytów zapoznając się dzięki przewodnikowi jak powstają ikony oraz jak cenne są dla kultury. Następnie zwiedzili miasto poznając kulturę i zwyczaje mieszkańców. Zobaczyli Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa tzw. Ławra Supraska – jeden z pięciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce; cerkiew Zwiastowania z zachowanymi oryginalnymi fragmentami polichromii, Pałac Buchholtzów, drewniane domy tkaczy i Dom Ogrodnika z XVIII w. i neobarokowy kościół katolicki Św. Trójcy. Ostatniego dnia udali się do Białegostoku, gdzie zobaczyli „podlaski Wersal”, czyli Zespół pałacowo-parkowy Branickich. Następnie udali się na spacer w najważniejsze miejsca miasta: Zespół Bazyliki Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Rynek Kościuszki, Późnobarokowy Ratusz, Sobór św. Mikołaja.
Wycieczka została zrealizowana w ramach programu "Podróże z klasą".