Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

 

Wczesnym porankiem 7 września 2016 roku wszystkie klasy pierwsze LO wybrały się na obóz integracyjny do Sielpi pod Kielcami. W trakcie podróży niektórzy śpiewali, inni czytali, a jeszcze inni spali.
Gdy dojechaliśmy, uczniowie mięli chwilę na zakwaterowanie w pokojach i od razu udali się na zajęcia integracyjne z panią pedagog. Niektóre klasy jeszcze przed kolacją udały się nad jezioro, żeby popływać rowerkami wodnymi i korzystać z pięknej, słonecznej pogody. Tego samego dnia wieczorem odbyło się ognisko, każda klasa zaprezentowała piosenki we własnym wykonaniu. Przez kilka godzin śpiewaliśmy, bawiliśmy się i rozmawialiśmy przy świetle płomieni ogniska, które długo jeszcze nie chciało zgasnąć.
Następnego dnia po śniadaniu wszystkie pierwsze klasy brały udział w podchodach. Tę konkurencję wygrała klasa ID (klasa matematyczno-geograficzna). Po południu niektóre klasy miały chwilę odpoczynku na rowerkach, inne zaś następne zajęcia integracyjne, a pozostałe spędzały czas z wychowawcami. Tego dnia wieczorem nie było już ogniska, za to każda klasa przedstawiała przed innymi prezentacje ukazujące choć w najmniejszym stopniu kierunek swojej klasy. Wszystkie klasy pokazały przy tym swoje umiejętności aktorskie. 
Następnie rozpoczęła się dyskoteka, na której wszyscy tańczyli i bawili się doskonale. Nawet nauczyciele okazali się wielbicielami muzyki i poderwali się do tańca.
Rankiem 9 września wszyscy zaspani po późnym pójściu spać wstali na śniadanie, a po nim wszyscy spakowali swoje rzeczy i wyruszyliśmy w drogę powrotną. W południe przyjechaliśmy pod szkołę i podziękowaliśmy sobie wszyscy nawzajem za udany wyjazd.
Niektóre klasy pojechały tak dobrze zgrane, że zajęcia i wyjazd były tylko wisienką na torcie do wspaniałej współpracy uczniów przez następne 3 lata. Dzięki tym trzem dniom każda klasa zgrała się ze sobą oraz nawiązała nowe znajomości i przyjaźnie. Zajęcia z psychologami pozwoliły nam lepiej się poznać. Wszyscy uważamy, że wyjazd był bardzo udany i mamy nadzieję, ze cały rok ze wszystkimi naszymi klasami taki będzie.

 Sandra Puchacz Ia

 • DSC_0371
 • DSC_0402
 • DSC_0413
 • DSC_0421
 • DSC_0438
 • DSC_0439
 • DSC_0450
 • DSC_0453
 • DSC_0462
 • DSC_0464
 • DSC_0468
 • DSC_0506
 • DSC_0508
 • DSC_0514
 • DSC_0515
 • DSC_0521
 • DSC_0537