Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

,,Żyj chwilą, nim minie jedyna i piękna,
Żyj chwilą, tak długo, jak długo trwa’’.
Irena Jarocka

W środę 27 września 2017 r.  zaszczyciła nas swoją obecnością pani Mariola Pryzwan, autorka biografii ludzi sztuki: A. German, A. Jantar, Z. Cybulskiego, H. Poświatowskiej, M. Dąbrowskiej, M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Pani Pryzwan z wielką pasją opowiadała o swojej nowej książce „Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach”. 

Autorka w szczegółach opowiadała o życiu prywatnym artystki i o jej drodze do sławy. Ciekawie poruszała temat dzieciństwa Ireny, które nie było łatwe, a wręcz bardzo ciężkie. Przedstawiła również jej determinację, pragnienie miłości, a także chęć założenia rodziny. Irena Jarocka, wcześniej może mało znana wśród uczniów stała się przykładem walki o to co ważne.

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec rozmowy przedstawiciele klasy humanistycznej podziękowali autorce za wspólnie spędzony czas i ciekawą historię o niezwykłej kobiecie.

Spotkanie było zorganizowane wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną Filia w Nowym Dworze Mazowieckim. Dziękujemy!

Oliwia Anita Pacholak klasa 1a

  • IMG_9567
  • IMG_9570
  • IMG_9610
  • IMG_9658
  • IMG_9664
  • IMG_9686
  • IMG_9692