Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

 W dniach 9.04-13.04.2018r. w naszej szkole odbył się Tydzień Ekologiczny zorganizowany przez klasę Ib. Uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA. Uczestnicy mieli możliwość rozwiązać test konkursowy lub wykonać pracę indywidualną. Album naszego kolegi Jakuba Obidowskiego został doceniony – otrzymał on wyróżnienie krajowe.

Jednak większym zainteresowaniem cieszył się szkolny konkurs fotograficzny „Wiosna w obiektywie”. Wystawę prac można było obejrzeć na korytarzu przy głównym wejściu do budynku. I w tym przypadku szczęście dopisało Jakubowi Obidowskiemu, który decyzją jury w składzie: Pani Dyrektor Teresa Popielak, Pani Joanna Olszewska i Pan Robert Jankowski, otrzymał pierwszą nagrodę. Zaraz za nim uplasowali się: Radosław Kondrakiewicz i Anna Suska z klasy Ib.

Mieliśmy również okazję własnoręcznie przyczynić się do upiększenia terenu przed naszą szkołą. Wraz z inicjatorką przedsięwzięcia – Panią Aleksandrą Stasiak sadziliśmy rośliny ozdobne. Zaskakująco świetnie odnaleźliśmy się w roli ogrodników.

Najważniejszym celem tego tygodnia było ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody oraz za środowisko naturalne.

Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom gorąco dziękujemy za uczestnictwo.

 

 

  • image1
  • image2
  • image3
  • image4
  • image5
  • image6