Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM


Środowy dzień został poświęcony na pracę nad projektem. W godzinach porannych wysłuchaliśmy recytacji narodowych wierszy, oraz obejrzeliśmy ciekawą rywalizację w grupach, podczas quizu, na temat organizacji świadczących pomoc w różnych dziedzinach życia. Z przyjemnością obejrzeliśmy również odgrywanie scenek, które były częścią zadania konkursowego, promującego postawę pewności siebie.

Czytaj więcej...


We wtorek wybraliśmy się na zwiedzanie Berlina. Spotkaliśmy się na Alexandreplatz i odbyliśmy wycieczkę przez miasto: Alexanderplatz, Nikolaviertel, Brama Brandenburska. Następnie odwiedziliśmy niemiecki Bundestag, gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat funkcjonowania parlamentu.

Czytaj więcej...


W poniedziałek, 25.02.2013r. o godz. 9.30 spotkaliśmy się w szkole w sali konferencyjnej, gdzie zostaliśmy powitani przez dyrektora szkoły Jorge i koordynatorkę Helgę Steiger. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu uczniów Melanchton-Schule. Następnie obejrzeliśmy prezentacje poszczególnych krajów: Niemiec, Turcji, Anglii, Polski oraz Litwy. Potem udaliśmy się na obiad do stołówki i na zwiedzanie szkoły.

Czytaj więcej...