Liceum Ogólnokształcące
im. Wojska Polskiego

W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

 8    

Magdalena Grzebałkowska, Beksińscy. Portret podwójny, Wydawnictwo Znak, 2014.

Wciągająca biografia Zdzisława - malarza mrocznych obrazów oraz jego syna, Tomasza - dziennikarza muzycznego, otwiera przed czytelnikami wewnętrzne światy Beksińskich oraz tragiczną historię rodziny

 7    

Łukasz Modelski, Dziewczyny wojenne. Prawdziwe historie, Wydawnictwo Znak, 2011.

Jedenaście fascynujących wspomnień kobiet, które w momencie wybuchu wojny były młodymi dziewczynami. Każda opowieść to inna historia, ale wszystkie dotyczą zaangażowania w walkę.

 6    

Dan Brown, Inferno, Katowice, Wydawnictwo Sonia Draga, 2014.

Kolejna powieść autora „Kodu Leonarda da Vinci”, thriller w którym Robert Langdon musi rozwikłać zagadkę i uchronić świat od katastrofy. Podąża uliczkami Florencji w myśl wskazówek zawartych w „Boskiej Komedii” Dantego. Czasu nie ma zbyt wiele…..

 5  

John Green, Gwiazd naszych wina, Wrocław, Bukowy Las, 2014.

Życie Hazel nie jest radosne, dni spędza zazwyczaj w domu, z nieodłączną butlą tlenową, pozwalającą normalnie oddychać. Wydaje się jej, że ma przed sobą niewiele dobrych chwil. Jednak okazuje się, że jest ktoś, kto zmieni jej egzystencję w ekscytującą podróż.

 4  

John Green, 19 razy Katharine, Wrocław, Bukowy Las, 2014.

Miłość, przyjaźń oraz martwy austro-węgierski arcyksiążę składają się na wielowarstwową powieść o ponownym odnajdywaniu samego siebie.

 3  

Wojciech Cejrowski, Rio Anaconda: gringo i ostatni szaman plemienia Carapana, Zysk i S-ka 2006.

Autor, znany ekscentryk opisuje swoją wyprawę w głąb amazońskiej dżungli na którą wybrał się w poszukiwaniu indiańskich plemion odciętych 
 2  

Małgorzata Niemirska, Mrożek. Striptiz neurotyka, Agora 2013.

Biografia Mrożka, ukazująca pisarza i trudnego człowieka, nieznane fakty z życia artysty, ludzi z jego otoczenia oraz ważne miejsca. "Striptiz neurotyka" kończy wywiad z bohaterem książki, jeden z ostatnich jakiego udzielił.

 1    

Anna Bikont, Joanna Szczęsna, Pamiątkowe rupiecie, Znak 20012.

Opowieść o życiu poetki, która w cyklu rozmów z autorkami komentowała etapy swojego życia i meandry twórczości. Biografię uzupełniają wspomnienia przyjaciół, liczne anegdoty oraz interpretacje wierszy i felietonów.